Psichosocialinės reabilitacijos programa

 

PSICHOSOCIALINĖ REABILITACIJA

 

Kas tai yra?

Psichosocialinė reabilitacija – tai procesas, kuris suteikia individams, kenčiantiems nuo psichikos ir elgesio sutrikimų negalios, galimybę pasiekti optimalų savarankiško funkcionavimo bendruomenėje lygį bei teikti pagalbą išsilaikant joje. Psichosocialinė reabilitacija yra ilgalaikis, cikliškas, planingas procesas, bendradarbiaujant specialistams ir klientams. 

Kam skirtos  paslaugos?

 

Psichosocialinės reabilitacijos paslaugos skirtos žmonėms sergantiems sunkiomis psichikos ligomis (šizofrenija, šizoafektiniu sutrikimu, kitais psichoziniais endogeniniais sutrikimais, sunkiais nuotaikos sutrikimais, bipoliniu afektiniu sutrikimu) ir kenčiantiems nuo psichikos ir elgesio sutrikimų negalios. 

Teikiamos paslaugos

 

Psichosocialinės reabilitacija orientuojasi į kliento norų ir poreikių įvertinimą, atskleidžia įvairiarūšį poreikių charakterį, padeda klientams suvokti savo galimybes gyvenimo (būstas/buitis, darbas, mokymasis, laisvalaikis) ir asmeninėse srityse (sveikata, tarpasmeniniai santykiai, tikslas ir prasmė, savipriežiūra). 

 

Vykdydami įvairias programas ir projektus teikiame šias psichosocialinės reabilitacijos paslaugas:

 • Psichosocialinio funkcionavimo įvertinimas 

 • Atvejo vadyba

 • Ligos atkryčio  ir suicido prevencija

 • Socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas 

 • Streso įveikos įgūdžių ugdymas

 • Psichologinių gebėjimų ugdymas

 • Individualus ir grupinis motyvavimas pokyčiams 

 • Psichoedukacija ir psichologinė parama klientams ir jų artimiesiems

 • Individualios psichologo ir/ar psichiatro konsultacijos 

 • Darbinių įgūdžių ugdymas 

 • Užimtumo/laisvalaikio paslaugos

 • Savipagalba

Asmens priėmimo ir paslaugų teikimo tvarka

 

Asmenys dėl paslaugų gali kreiptis patys, juos gali nukreipti Vilniaus mieste esantys psichikos sveikatos centrai, dienos centrai, savivaldybės įstaigos bei kitos tarnybos, dirbančios psichikos sveikatos ir socialinių paslaugų teikimo srityje. 

 

Atvykęs asmuo registruojamas ir pirmojo susitikimo metu supažindinamas su Psichosocialinės reabilitacijos tikslais, teikiamomis paslaugomis, apsikeičiama kontaktais, asmeniui priskiriamas atvejo vadybininkas ir sutariamas sekančios konsultacijos laikas. Užregistruotas asmuo per 30 dienų įpareigojamas pristatyti gydytojo psichiatro siuntimą,  forma 027/a,  iš   Vilniaus mieste veikiančio psichikos sveikatos centro, kuriame asmuo yra priregistruotas. Siuntime turi būti nurodytas diagnozės šifras pagal TLK-10 klasifikaciją.

 

Tolimesnėse konsultacijose  atvejo vadybininkas atlieka kliento individualių norų ir poreikių įvertinimą ir kartu su klientu sudaro individualų reabilitacijos planą. 

 

Kiekvienas klientas dalyvauja paslaugose pagal individualų reabilitacijos planą ir paslaugų teikimo grafiką. 

 

Psichosocialinės reabilitacijos paslaugų teikimas nutraukiamas, kai klientas dėl pablogėjusios sveikatos būklės negali dalyvauti individualioje reabilitacijos programoje, arba savo iniciatyva nutraukia dalyvavimą paslaugose, arba nesilaiko sutarties sąlygų;

 

Psichikos neįgaliojo dalyvavimas psichosocialinės reabilitacijos programoje gali būti sustabdytas kliento prašymu dėl asmeninių priežasčių.

 

Pasibaigus individualiai psichosocialinės reabilitacijos programai pagal poreikį yra nukreipiamas į kitas paslaugas. Po 3 ir po 6 mėnesių atvejo vadybininkas telefonu susisiekia su klientu dėl tolimesnio paslaugų tęstinumo poreikio nustatymo.

 

 

Kontaktai išsamesnei informacijai:

 

Tel. 8 5 2715764

 

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

VšĮ "Rastis"

 

Adresas: Vasaros g. 5, 7 korpusas, Vilnius